top of page
  • otoPARS

Boyasız Göçük Düzeltme mi Parça Değişimi mi? Hangisine İhtiyacınız Var?

Aracınız göçük hasarı gördüğünde ve onarıma ihtiyaç duyduğunda ne yapmanız gerektiği konusunda kaporta uzmanları arasında pek çok tartışma vardır. Farklı görüşler kafa karıştırıcı ve maliyetli olabilir. Bu nedenle parça değişimini seçmeden önce seçeneklerinizi keşfetmeniz gerekebilir. Aşağıda, boyasız göçük onarımını garanti eden durumları ele alıyoruz.


Kaporta hasarınız hakkında başka sorularınız varsa hemen bizimle iletişime geçin. Aracınızın en çok hangi onarım türünden fayda sağlayacağını belirlemek için aracınızın eksiksiz bir değerlendirmesini yapabiliriz.


Boyasız Göçük Düzeltme İhtiyacınız Olduğunda

Boyasız göçük düzeltme belirli bir amaca hizmet eder ve en çok belirli durumlarda faydalıdır.


Ama önce boyasız göçük düzeltme nedir?


İşte basit bir açıklama: Boyasız göçük düzeltme, manuel aletler kullanarak ve araç paneli hiçbir ezik veya ezik olmadan pürüzsüz olana kadar dikkatli bir basınç kullanarak bir göçüğü "yükseltmek" veya "masaj yapmak" için kullandığımız bir yöntemdir. Basıncı araç panelinin içinden uyguluyoruz. İşlem tamamlandığında arabanın kaportasında bir göçük olduğunu asla anlayamazsınız. Araba bir kez daha yeni görünüyor.


PDR'nin faydaları nelerdir?


● Paneli yeniden boyamak zorunda değiliz.


● Aracın herhangi bir parçasını değiştirmek zorunda değiliz.


● İşlem hızlı ve kolaydır.


● Onarım uygun maliyetlidir ve gövde değişiminden daha ucuzdur.


● Çoğu sigorta planı işi karşılar.


Parça Değişimine İhtiyacınız Olduğunda

Boyasız göçük düzeltmenin sayısız faydası olsa da her zaman uygun değildir.


Peki, parça değiştirilmesi veya yeniden boyanması gerektiğini nasıl anlarsınız? Araç panelinde büyük hasar varsa veya boya çatlamış veya sıyrılmışsa, hasarlı bölgeyi değiştirmeniz veya onarmak için başka bir yöntem aramanız gerekebilir. Yalnızca boyanın veya metalin çatlamış, kazınmış veya hasar görmüş olduğuna dair bir belirti yoksa, boyasız göçük düzeltme yapması için bir teknisyen tutmalısınız.


En İyi Seçeneğinizin Ne Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Bazı kaporta hasarları o kadar fazladır ki, ortalama bir araba sahibi ne tür bir işin yapılması gerektiğini söyleyebilir. Bununla birlikte, hafif bir hasar varsa - örneğin dolu hasarı veya küçük ezikler - o zaman önce bir boyasız göçük düzeltme atölyesini ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Neden? Çünkü bir kaporta onarım teknisyeni, aslında gerekmeyebilirken, kapsamlı bir kaporta onarımına veya değişimine ihtiyacınız olduğunu söyleyebilir. Boyasız göçük düzeltme konusunda uzmanlaşmış bir teknisyenin size boyasız göçük düzeltme yapılıp yapılamayacağını söylemekten başka seçeneği olmayacaktır.


Bugün Bir Hasar Tespiti için Uğrayın

PARS Boyasız Göçük Düzeltme'de, aracınızın boyasını korurken, dolu hasarını ve ezikleri düzgün tamir etmegi konusunda uzmanız. Arabanızı İstanbul Ataşehir'deki göçük düzeltme servisimize getirin.


Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek veya randevu ayarlamak için bizi 0216 455 06 06 numaralı telefondan arayın. Bize iletişim sayfamızdan da mesaj atabilirsiniz.

Son Yazılar

Hepsini Gör

En İyi Rötuş Yöntemi: Çelik Rötuş ile Çizik Giderme

Arabanızda bir çizik fark etmekten daha kötü bir şey yoktur. Sadece aracınızın genel estetiğine zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda daha fazla soruna yol açabilir. Bu yüzden en kısa sürede tamir etmen

Dolu Hasarı Aracın Değerini Ne Kadar Düşürür?

Hangi boyuttaki dolunun araçta nasıl bir hasara yol açtığını merak ediyor musunuz? Dolu yağışının araçlara zarar vermesinin net bir boyutu yok. Genellikle, üc santimetre veya bir lira dolu boyutu arab

Comments


bottom of page