top of page
  • otoPARS

Dolu Hasarı Aracın Değerini Ne Kadar Düşürür?


Hangi boyuttaki dolunun araçta nasıl bir hasara yol açtığını merak ediyor musunuz? Dolu yağışının araçlara zarar vermesinin net bir boyutu yok. Genellikle, üc santimetre veya bir lira dolu boyutu arabanıza zarar verebilir. Çoğu durumda, üç santimetreden küçük olan dolu, rüzgar tarafından yönlendirilmedikçe önemli bir hasara neden olmaz. Nohut büyüklüğünde dolu arabaya zarar verir mi? Biraz, işin içine rüzgar girince. Küçük dolu, kskonuz olduğu sürece aracınıza zarar veremez. PARS hem hafif dolu hasarı hem de şiddetli dolu hasarı için araba dolu hasarı onarımı sağlar.


Küçük dolu taneleri arabalara önemli bir zarar vermez.


Bir Arabada Küçük Dolu Hasarları: Nasıl Onarılabilir?


Yaygın bir soru "Bir arabaya zarar vermek için ne kadar büyük bir dolu gerekir? Üç santimetreden küçük dolu, çok yoğunsa veya rüzgarla esiyorsa aracınıza zarar verebilir. Aksi takdirde üç santimetreden küçük dolu aracınıza zarar veremez. Doludan zarar görmüş küçük bir aracı boyasız göçük düzeltme ile onarabilirsiniz. Ancak dolu boyutu üç santimetreden büyük olduğunda hasar önemli ölçüde artar. Boyasız göçük düzeltme, hafif dolu hasarını onarmak için en iyi tekniktir.Aracınızın Tavanında Küçük Dolu Hasarı

Doluya eğilimli yerlerde yaşayan araç sahipleri her zaman hangi büyüklükteki dolunun tavanlara zarar verdiğini merak eder. Bir dolu fırtınası sırasında aracınızın açıkta bırakılan herhangi bir yüzeyi rastgele şekillerde hasar alabilir. Tavandaki küçük dolu hasarları basit tekniklerle onarılabilir. Çoğu zaman, rüzgara bakan yüzeyler diğer tarafa göre daha fazla hasar alır. Dolu fırtınası ne kadar sertse, arabanıza zarar verme yeteneği o kadar fazladır. Hafif dolu hasarını hemen onarın.


Hasarın Büyüklüğünü Etkileyen Faktörler

Küçük dolu bir arabaya zarar verebilir mi? Cevabı, hasarın etkisini etkileyen faktörler hakkında daha fazla bilgi sahibi olarak alacaksınız.


Dolu Boyutu

“Ne büyüklükteki dolu arabaları hasarlı bırakır” başka bir sorudur. Dolu boyutunun hasar oranını nasıl belirlediğini anlayın. Daha büyük dolu fırtınaları, daha küçük olanlardan daha fazla darbe enerjisine sahiptir. Bir dolu fırtınası ne kadar büyük olursa, o kadar hızlı düşer. Dolu tanelerinin yoğunluğu, çarpma açısı ve çarptıkları malzemenin özellikleri diğer birkaç husustur. Bir arabada hafif dolu hasarı görülebilir. Genellikle daha küçük dolu taneleri eziklere neden olmaz.


Fırtına Süresi

Bir diğer önemli faktör de fırtınanın süresidir. Aracınız daha uzun süre daha küçük dolu tanelerine maruz kalırsa, aracınızda hafif dolu hasarı bekleyebilirsiniz.


Rüzgar hızı

Bezelye büyüklüğünde dolu araca zarar verir mi? Evet, rüzgar hızı yüksekse. Rüzgar, dolu hasarının bir başka göze batan faktörüdür. Rüzgarın yönü, şiddeti ve hızı dolu hasarının ciddiyetini doğrudan etkiler. Hızlı hareket eden rüzgarlar, dolu tanelerinin açısını ve hızını etkiler.


İhtiyati önlemler

Aracınızın etrafındaki belirli fiziksel engeller ve yapısal engeller, darbenin yavaşlatılmasına ve aracınıza bir kalkan sağlanmasına yardımcı olabilir. Aracınızı bir ağacın altına veya komşu binalara yakın bir yere park etmeniz durumunda aracınızda hafif dolu hasarı önlenebilir.


Koruma altına park etmek, arabanızı fırtına sırasında ezilmekten kurtarabilir.


Arabama Dolu Hasarını Nasıl Önleyebilirim?

Türkiye'de sık sık dolu yağıyor. Özellikle kaporta üstü ufak tefek dolu hasarı araba tamir edilebilir. Önleme, sizi birçok sorundan ve onarım masraflarından kurtarabilir. Hava durumunu izlemek size çok yardımcı olabilir. Haftalık tahminleri kontrol ederek bir araca küçük dolu hasarı kolayca önlenebilir. Hava durumu uygulamalarını kontrol edin, bir garaj inşa etmeyi veya kiralamayı düşünün. Araba örtüsü satın almak veya paspas, battaniye veya yorgan kullanmak hasarı önleyebilir.


Profesyonel Dolu Göçük Düzeltme Uzmanı İşe Alma

Ne kadar iyi hazırlanırsanız hazırlanın dolu fırtınalarından kaçınamazsınız. Küçük dolunun bir arabaya nasıl zarar verebileceği hakkında daha fazla bilgi için PARS Uzmanları ile iletişime geçin. Aracınızı dolu öncesi durumuna dönüştürmek için özel dolu onarım hizmetleri sunuyoruz. Hizmetlerimiz İstanbul Ataşehir'de verilmektedir.


Yüksek Kaliteli Boyasız Göçük Düzeltme için PARS ile İletişime Geçin

Harika çalışanlar, sizin için harika hizmet demektir. Boyasız göçük düzeltme hakkında daha fazla bilgi edinmek, fiyat veya randevu almak istiyorsanız, şimdi bizi 0216 455 0606 numaralı telefondan arayın.

Göçük mü var? PARS Boyasız Göçük Düzeltme burada!

İstanbul Ataşehir 0216 455 06 06

instagram: https://www.instagram.com/parsgocukduzeltme

205 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

En İyi Rötuş Yöntemi: Çelik Rötuş ile Çizik Giderme

Arabanızda bir çizik fark etmekten daha kötü bir şey yoktur. Sadece aracınızın genel estetiğine zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda daha fazla soruna yol açabilir. Bu yüzden en kısa sürede tamir etmen

Comments


bottom of page